Vabaduse plats 1, Tallinn

Koguduse lood

Õpetajad reisivad

Kammerkoor


Meie koguduse õpetajad reisivad päris palju, õpetaja Arne Hiob on sel aastal kogudusest reiside tõttu peagi kokku lausa kaks kuud eemal olnud. Aga veidike reisib ka õpetaja JAAN TAMMSALU ning oma lähiaegade plaanidest ta nüüd räägibki:

„Miks õpetajad reisivad? Selleks on 32 erinevat põhjust. Arne Hiob on oma rännakutest rääkinud ise, aga mina olen nüüd koos abikaasaga minemas koguduse kammerkoori kutsel nendega koos Ungari rännakule. See toimub 20.–27. oktoobrini. Budapestis peaks olema üks kontsert ja üks laulmine jumalateenistusel, kus ka mina teenin kaasa. Kammerkoor on teinud väga ilusat tööd pikki aastaid ja nüüd on nad otsustanud, et võiksid üheskoos ka kaugema rännaku ette võtta.

Üks äraminek on ka 19. novembril, kui Kuressaares on minu enda esimeses kodukoguduses ehk Laurentiuse kirikus hõbe- ja kuldleeripüha. Kuna 25 aastat tagasi olin mina seal õpetaja, siis kutsuti mind selleks pühapäevaks sinna jutlustama.

Detsembri alguses, täpsemini 10. detsembril olen siis, kui Jumal lubab, pidamas teenistust Brüsselis sealsetele eestlastele, kes sinna kokku tulevad. Oktoobris palusin enda asemele Brüsselisse Misjonikeskuse juhataja Leevi Reinaru, aga detsembris lähen ise.

Nii et on äraminemisi, aga õnneks alati ka tagasitulemisi.“

*****
(Foto: Heidi Tooming. Koguduse kammerkoori proov enne eilset esinemist.)

Kalender

E T K N R L P
11
12
18
19
22
30