Tallinna Jaani koguduse segakoor

Segakoor kasvas välja vokaalansamblist, mille asutajateks olid pikka aega kooris laulvad Laine Kõrm ja Helju Rood. Esimesed aastad oli Helju Rood ka koori dirigent. 

Esmakordselt tuldi kokku 1984. aasta 7. märtsil ja juba sama kuu paastumaarjapäeva jumalateenistusel 25. märtsil oli esimene etteaste. Sel päeval peabki koor oma sünnipäeva.

Õige varsti lisandus uusi lauljaid, nõnda et koor andis kammerkoori mõõdu välja. Nüüdseks on lauljaid 20 ringis. Juba kümmekond aastat tegutseb koor segakoori nime all. Kooriliikmete vanus on kahekümne ja seitsmekümne vahel. Neid liidab soov üheskoos laulda ja rõõm ilusast tulemusest.

Segakoori repertuaar on väga mahukas ja eripalgeline. Laulame nii J.S. Bachi ja  L. Beethoveni teoseid kui ka eesti heliloomingut -  meie vanema põlvkonna autorite R. Tobiase, A. Topmani, E. Kingu, H. Lepnurme, R. Toi ning nooremate M. Siimeri ja U. Sisaski muusikat. Lemmikautorid on R. Tobias, A. Topman, D. Bortnjanski, M. Siimer, H. Lepnurm.

Algul olid põhiliseks esinemiseks vesperid, mida Jaani kirikus peeti igal neljapäeval. Nüüdseks on lauldud  suuremate pühade jumalateenistustel oma kirikus, paar korda aastas ka Jaani koguduse ühendkoori koosseisus koos teiste koguduse kooridega. Traditsiooniliselt maikuu lõpus toimuval Tallinna praostkonna laulupeol on ikka kohal ka meie lauljad. Mis olekski ülevam kui pühapäev Nõmme mändide all, kus iga laulja saab anda oma hingestatud panuse mitme tunnustatud dirigendi juhatusel!

Käidud on ka Tartu, Pärnu ja Suure-Jaani vaimulikel laulupidudel.

Kuna segakoori koosseisus on olnud solisti võimetega lauljaid, nagu Ärni Kiisküla, Varju Kunz, Virve Soode, siis oleme iseseisva kontserdiga saanud esineda mitmel pool Eestimaa kirikutes. Samuti on koor teinud kontsertreise Soome ja Rootsi, mida on jäänud tähistama pikaajalised sõprussidemed. Üle kümne aasta oli koori peadirigendiks orelisolist Tiia Tenno.

Alates 2008-2012 oli koori peadirigendiks Sille Apri (end. Kroon). Vahelduse mõttes ja siis, kui seda vaja, on dirigentidele abikäe ulatanud ka Eti Sukmit meie oma lauljate seast.

Alates 2012. aasta sügisest kuni 2015 kevadeni oli Jaani kiriku segakooril kaks juhendajat - peadirigendina Laine Randjärv (end. Jänes) ja koormeistrina Merle Nisu.

Alates 2020. aasta sügisest juhatab segakoori Eve Padar.

Segakoor ootab oma ridadesse  uusi meeslauljaid, kellel on varasem koorilaulu kogemus. Proovid toimuvad üks kord nädalas neljapäeviti.

Olge meiega ja olge hoitud!             

Muusikaliste kohtumisteni!

Kalender

E T K N R L P
1
4
7
8
10
11
15
18
21
22
24
28
29

EELK Tallinna Jaani kogudus

Vabaduse väljak 1, 10146 Tallinn
+372 644 6206
+372 5663 4624
tallinna.jaani@eelk.ee

Kantselei avatud:
T, N, R 10.00-16.00, K 10.00-18.00
Kinni riiklikel ja kiriklikel pühadel.

Välisviited

EELK

piibel net