Kammerkoor

1992. aasta sügisel alustas Tallinna Jaani kirikus tegevust koguduse noorte kammerkoor.

1998. aastal sai koor lihtsalt kammerkooriks ja nimeks Benevolentia (Hea Tahtega). Koori juhatas Reet Lend.

2002. aastal moodustati kammerkoori kõrvale koguduse noortest uus koor – noortekoor Fidelitas (Usklikkus), mida asus juhatama Merilin Nõu.

2004. aastal ühendasid kaks koori oma jõu ja dirigendiks jäi Merilin Nõu.

2008. aasta sügisest naasis koori etteotsa Reet Lend, teda asus abistama Triin Lend.

Tallinna Jaani koguduse kammerkooris laulab 25 lauluhimulist hinge, kooriliikmete keskmine vanus jääb 30 ja 40 eluaasta vahele. Koori repertuaari kuulub vaimulik koorimuusika nii klassikutelt kui tänapäeva heliloojatelt, aeg-ajalt esitatakse ka suurvorme. Põhilised ülesastumised, kümmekond korda aastas, toimuvad kodukiriku jumalateenistustel, lauldakse ka koos koguduse teiste kooridega. Kooriliikmete kõige oodatumaiks sündmusiks on saanud traditsioonilised jõulumuusikakontserdid jõuluõhtul ja laulmine I ülestõusmispüha varahommikusel jumalateenistusel.

Koor on osalenud vaimulikel laulupidudel, üldlaulupidudel ja Tallinna praostkonna laulupäevadel, samuti mitmetes ühisprojektides teiste koguduste kooridega. Aastate jooksul on toimunud rida kontsertreise – Soome, Saksamaale, Rootsi-Taani ja Norrasse. Kontserte on antud ka Eestimaa kirikutes.

Lauluharjutused toimuvad kokkulepitud kuupäevadel (üldjuhul teisipäeviti) kell 18.00–20.30 koguduse maja saalis, Lastekodu 6a. Kontserdikavade õppimiseks toimuvad ka laululaagrid.

Ootame igasse häälerühma uusi viisipidajaid lauluhuvilisi!