Vabaduse plats 1, Tallinn

Tallinna Jaani koguduse kammerkoor

kammer

Tallinna Jaani koguduse kammerkoor alustas tegevust 1992. aasta sügisel koguduse noorte kammerkoorina. 1998. aastal sai koor nimeks Benevolentia (Hea Tahtega). Koori juhatas Reet Lend.
2002. aastal moodustati kammerkoori kõrvale koguduse noortest uus koor – noortekoor Fidelitas (Usklikkus), mida asus juhatama Merilin Nõu.
2004. aastal ühendasid kaks koori oma jõu ja dirigendiks jäi Merilin Nõu.
2008. aasta sügisest naasis koori etteotsa Reet Lend, teda asus abistama Triin Lend.
Alates 2020. aastast juhatab koori Mari Roos.

Tallinna Jaani koguduse kammerkooris laulab ca 25 lauluhimulist hinge, kooriliikmete keskmine vanus jääb 40 ja 50 eluaasta vahele. Koori repertuaari kuulub vaimulik koorimuusika nii klassikutelt kui tänapäeva heliloojatelt, aeg-ajalt esitatakse ka suurvorme. Põhilised ülesastumised, kümmekond korda aastas, toimuvad kodukiriku jumalateenistustel, lauldakse ka koos koguduse teiste kooridega. Kooriliikmete kõige oodatumaiks sündmusiks on saanud traditsioonilised jõulumuusikakontserdid jõuluõhtul ja laulmine I ülestõusmispüha varahommikusel jumalateenistusel.

Koor on segakooride ja valikkooride koosseisus osalenud vaimulikel laulupidudel, üldlaulupidudel ja Tallinna praostkonna laulupäevadel, samuti mitmetes ühisprojektides teiste koguduste kooridega. Aastate jooksul on toimunud rida kontsertreise – Soome, Saksamaale, Rootsi, Taani, Norrasse ja Ungarisse. Kontserte on antud ka teistes Eestimaa kirikutes.

Tegutsemisaja jooksul on koor andnud välja helikasseti (1998) ja koori 25. aastapäevaks (2017) CD-plaadi „Meie tee“.

Lauluharjutused toimuvad esmaspäeviti kell 18.00–20.00 koguduse maja saalis, Lastekodu 6a. Kontserdikavade õppimiseks toimuvad ka laululaagrid.

Ootame igasse häälerühma uusi viisipidajaid lauluhuvilisi!

Kontakt:
Dirigent Mari Roos
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
5209493

Kalender

E T K N R L P
3
4
7
10
14
17
18
21
24
28