Vabaduse plats 1, Tallinn

Koguduse lood

VAATAJA SUHESTUB: ANDRE TAMM JÄLGIS „LOODUD SÕNA ÕHTUT“ TÄHELEPANELIKULT JA TÄNUGA

Mäggi ja Mustonen
Foto: Heidi Tooming. Õhtujuht Janek Mäggi ja muusik Andres Mustonen.

Viimati oli „Loodud sõna õhtul“ külaliseks ANDRES MUSTONEN. ANDRE TAMM käis kohapeal vaatamas-kuulamas ja jagab nüüd meiegagi oma muljeid.

NB! Sellised kaastööd on Tallinna Jaani kiriku ja koguduse lehel enam kui oodatud ja oleme tänulikud ja rõõmsad, kui saame nendega sisu rikastada. Kaastööd on oodatud aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..
*

Kui ma septembri esimese esmaspäeva õhtul Tallinna Jaani kirikusse sisenesin, siis tuled ja küünlad juba särasid. Need ootasid üheskoos pinkidel istujatega altari lähedusse rahulikku rambivalgusesse tarku mehi rääkima tarka juttu. See oli juba aastaid kestnud „Loodud sõna õhtute“ uus üritus, mis kirikuseinal ja koguduse kodulehel aegsasti välja reklaamitud ja mullegi silma jäänud. Olin selle elamuse omale pikemalt mõtlemata ajagraafikusse lisanud.

Õpetaja JAAN TAMMSALU avas talle omase liigutava sõnaosavusega kultuurse vestlusõhtu, mida võttis ka õnnistada. Siis äratas vanamuusikameister ANDRES MUSTONEN oma võlulise viiuli avapalaga publiku vaimsele lainele ning algas vestlus. Heal tasemel küsitleja JANEK MÄGGI juhtis jutuajamist huvitavate küsimustega, millele sai legendaarselt muusikult veenvad vastused ja millest hargnesid kaasahaaravad mõttelõngad.

Väga köitev oli kogu see kultuuriline poolteist tundi sügava sõna ja meloodilise klassikalise muusikaga. Tänuväärne, et meie südalinna kirik ka mitmekülgse kultuurikeskusena selliseid sündmusi järjepidevalt korraldab. Mõjus harivalt ja vaimu värskendavalt.

Avatud vestlusringist jäid meelde väärt sõnumid, millest üks olulisemaid kõlas järgmiselt: „Sellel planeedil on oluline, et üks inimene annab midagi ilusat teisele inimesele, ühiskonnale, kogu maailmale.“

Looja poolt antud loomingulise andega saab seda mõjuvalt teostada. Nii on seda aastakümneid edukalt teinud taevase talendiga pärjatud Andres Mustonen. Ta on lasknud läbi oma imeliste instrumentide hingestatult lendu jumalikku helikaja – nii kodumaal kui võõrsil.

Hea, et sellest sai nüüd selles esinduslikus, puhtas, hästi lõhnavas pühakojas andunud kuulajaskonnale ülevaatlikult jutustada. Tore, et need asjalikud vastamised ja arutlused said salvestatud ka raadioeetri vaimulikku varasalve.

Suurepärane, et loodud sõna sai taas elavaks ja seda saatsid meeliülendavad meloodiad. Ja oleme tänulikud, et Jumal on kinkinud õhtuid kõige selle väljendamiseks.

Sõnaga saab luua tunnustust, tänu, parimaid soove. Teen seda siin ja praegu oma kirjutisega kõigile „Loodud sõna õhtu“ osalistele.

Kalender

E T K N R L P
3
7
10
11
13
18
20
21
24
25
27
28