Vabaduse plats 1, Tallinn

Koguduse lood

„TEE PALUN PALVEID! KRISTLASE TÖÖ ON PALVETAMINE“

Õp JAAN TAMMSALU paneb ristiinimestele tungivalt südamele:

„Loomulikult on vaja arste, haiglaid ja proviisoreid, kes apteegis soovitavad, millist ravimit osta ja võtta. Kõiki neid on vaja, kõik nad on Jumala loodud ja Jumal saab kasutada ka neid, nii et nende teenetest pole mitte vaja loobuda ja väita, et „Küll Jumal mind terveks teeb“. Mõnikord loomulikult on kasulikum teha palveid kui ajada kamaluga sisse kalleid ja kangeid ravimeid. Aga see ei ole alati nii. „Tee tööd nii, nagu ükski palve ei aitaks, ja palveta nii, nagu ükski töö ei aitaks.“ Nii on öelnud MARTIN LUTHER palve ja töö vahekorra kohta. Küllap ka haigustega on seesama lugu – et kasuta neid võimalusi, mis on arstide ja ravimite näol meil olemas. Tee seda nii, nagu ükski palve ei aitaks, ja palveta nii, nagu ükski arst ega tablett ei aitaks. Tee täiega nii üht kui ka teist.

Praegusel ajal tõesti ei tohi unustada palvetamast. Ma palun teid, armsad – ärge unustage palvetamast! Ärge sebige ringi – ka oma kodus võib toale närviliselt 850 tiiru peale teha, selleks ei olegi vaja poodi minna. Ka kodus võib juhtuda nii nagu vanas multifilmis, kus konn pani kahele pardile oksa noka vahele, haaras ise keskelt kinni ja õppis niimoodi lendama. Kuid ühel hetkel lasi konn oksast edevusest lahti ja ta lennuvõime kadus. Pardid otsisid teda asjatult. Tatsas siis multifilmis üks juhtpart mööda pilve ja muudkui arutas, kas otsida veel või jätta konn maha ... Ka kodus võib juhtuda nii, et tatsad muudkui edasi-tagasi, kuni suur auk või vagu on põrandas, ja mõtled asju aina õudsemaks ja hirmsamaks.

Sina, rumaluke, pane oma käed kokku ja tee palveid. Tee palun palveid! Kristlase töö on palvetamine. Ära unusta oma tööd! Ka palvetamist tervenemise pärast – ka kogu maailma tervenemise pärast. Tee palun palveid, ära jäta seda tegemata. Jumal on meie arst, aga kui vähesed Tema poole pöörduvad! Mis abi on arstist, kelle kabineti uksest keegi sisse ei astu ...“

Kalender

E T K N R L P
5
9
12
15
16
18
19
22
23
25
26
30