Vabaduse plats 1, Tallinn

Koguduse lood

ÕP JAAN TAMMSALU 60

Tallinna Jaani koguduse meeskonna nimel soovib 12. märtsil õnne õpetaja EVE KRUUS:

„Täna on Jaan Tammsalu sünnipäev. Päev, mil on õige aeg minna tema juurde ja ütelda talle üks sõna, mida me ikka ja jälle kuhugi kiirustades alati öelda ei jõua, vahel kahjuks ka ei taipa või unustame. Ütelda sõna, mille kasutamine on Jaani jaoks nii iseloomulik ja iseenesestmõistetav ja mida ta kunagi vähimalgi põhjusel ja võimalusel ütlemast ei unusta – aitäh.

Hea Jaan, täna ütlevad paljud Sulle tänusõnu selle hea ja ilusa eest, mida Sa nende ellu oled kinkinud, sõnade eest, mida Sa oled neile öelnud, sõnade eest, mis on julgustanud, lohutanud, juhatanud, toonud rahu ja rõõmu. Sõnade eest, mis on muutnud elu tähtsaid hetki kauniks ja meeldejäävaks.

Tallinna Jaani kiriku meeskonna – Sinu meeskonna – nimel ütlen seekord Facebooki kaudu Sulle tänusõnad mina.

Tänu Sulle, et Sa oled just selline, nagu Sa oled: täpne ja nõudlik, aga samas ka töötegijaid märkav, hooliv ja hoolitsev. Tänu Sulle kannatlikkuse ja uute võimaluste andmise eest. Tänu, et Sul jätkub ka väga kiiretel aegadel mahti, et märgata, öelda mõni kiidusõna, julgustada, ergutada.

Tänu Sulle, et oled viinud meie eakad kirikuteenijad, aga teisedki töötegijad, väga heasse sportlikku vormi, sest Sinuga koos töötades ei ole võimalik „susse sahistada“. Päevad on reeglina tempokad. Samas ei ole meil võimalik kiirust ettekäändeks tuues teha oma tööd lohakalt. Süda ei luba. Me näeme, et Sina annad igal teenistusel ja talitusel endast parima ja oled suutnud ka meis tekitada tahtmise anda endast parim.

Tänu Sulle, et mõistad nalja ja viskad seda isegi. Tänu Sulle, et oled meeldiv kaaslane: tänulik, rõõmus, ei virise kunagi. Jää ikka selliseks, nagu Sa oled.

Jaan Tammsalu kasutab oma jutlustes ja kõnedes sageli inimeste lugusid. Reaalsete inimeste reaalseid lugusid. Lugusid, mis panevad mõtlema ja aitavad edasi. Oma sünnipäevaks on ta meile kinkinud osa omaenda loost, mis on talletatud raamatusse. See on tõesti vaid osa, sest kõike, mis ellu mahub, pole ju kunagi võimalik kirja panna. Pealegi ootavad loodetavasti kaunimad aastad teda veel ees. Selles täna õhtul esitletavas raamatus on juttu tema juurtest. Tema saamisest selleks, kes ta täna on. On juttu tõsistest töödest ja ilusast armastusest. On juttu muusikast, kunstist ja spordist – kõigest sellest, mis on Jaani mõjutanud ja kujundanud. See on vahva raamat, sest raamatu koostajal on õnnestunud tabada Jaanile iseloomulikku stiili ja tema lugu kirja panna Jaani moodi – rõõmsalt, positiivselt, hoogsalt ja tänulikult. Jaani lähedased ja sõbrad, kelle kaudu ja kelle suu läbi ta oma lugu jagab, on sarnaselt temaga elurõõmsad, positiivsed ja tänulikud inimesed.

Aitäh Jaanile oma loo jagamise eest meiega!

Mul on ka väike üleskutse. Oleme koguduse töötegijatega mõelnud, et teeme Jaanile omakorda kingiks raamatu. Raamatu, mis koosneb tänust ja headest soovidest.

Tänaõhtune raamatuesitlus ja Jaani õnnitlemine tema sünnipäeva puhul toimub Jaani kombel tempokalt. Esitluse lõpus on võimalik Jaani õnnitleda, suruda ta kätt, ütelda mõni sõna. Seda aga vaid väga piiratud aja, umbes veerand tunni jooksul. Siis peab ta kiirustama edasi.

Kas mäletate vabariigi aastapäeval presidendi juures toimuvaid kätlemistseremooniaid? Sajad inimesed, pideva reana. Kerge käepigistus, kolm sõna, sest rohkemaks pole aega. Õnnitluste vastuvõtja väsimusest hägune pilk ja valutav käsi. Vaevalt, et mõni ilus soov meelde jääb ...

Oleme toonud kirikusse ühe raamatukese, millel on valged lehed. Kõik, kes sooviksid Jaanile öelda mõne hea ja ilusa soovi, saavad selle panna sellesse raamatusse kirja. Alla oma nimi. Ei pea seisma käesurumise järjekorras, kiirustama, puterdama sõnadega. Oma õnnitluse ja ilusad soovid saab läbi mõelda, nende kirjutamiseks on aega, ei ole vaja kiirustada. Raamat jääb kiriku kantseleisse kuni 22. märtsini, nii et kõigil on võimalik sinna oma õnnitlus ja ilusad soovid kirjutada. Raamat on õnnitluste kirjutamiseks kättesaadav juba alates täna hommikul kella kümnest. Kasutagem seda võimalust usinasti! Meie soovid jäävad Jaanile mälestuseks aastateks.

Kohtumiseni juba täna meie Jaani kirikus – Tallinna Jaani kirikus!“

 

Kalender

E T K N R L P
3
7
10
11
13
18
20
21
24
25
27
28