Vabaduse plats 1, Tallinn

Koguduse lood

VITRAAŽIKAVANDITE KONKURSS

Jaani kirik on välja kuulutanud vitraažikavandite konkursi, kavandeid saab esitada mai teise pooleni.

Tutvustab õpetaja JAAN TAMMSALU:

„Jaani kirik on välja kuulutanud vitraažikavandite konkursi. Ette on antud väga selged juhised, mida me siia ootame. Aknad peaksid ka siis, kui nad on vitraažidena, palju valgust läbi laskma. Kujutatud peaks olema Johannese evangeeliumist selliseid lugusid, mida ei ole teistes evangeeliumides. Need lood peaksid olema meie kiriku kaitsepühakule Johannesele ainuomased.

Konkursil osalevad kunstnikud ei pea kõiki aknaid läbi mõtlema, vaid keskenduda tuleb kahele kõige nähtavamale aknale. Praegu käivad ka läbirääkimised nende akende restaureerimiseks, sest me peame terve akna kapitaalselt korda tegema: välisraam, siseraam, pakettaken sinna vahele – see on väga kulukas ja aeganõudev töö. Praeguseks on kaks firmat oma pakkumised esitanud.

Mai lõpuks loodame õige paljudelt kunstnikelt saada nende kavandeid. Kui mõne kunstnikuni, kes võiks tahta osaleda, ei ole info veel teisi kanaleid pidi jõudnud, siis tuleb konkursitingimusi küsida Jaani kirikust kas minu või ERKKI JUHANDI käest. Nii et ootame põnevusega, millised lahendused tulevad.“

*

(Fotol: Jaani kiriku tühjad aknad lausa kisendavad vitraažide järele.)

Kalender

E T K N R L P
3
7
10
11
13
18
20
21
24
25
27
28