Vabaduse plats 1, Tallinn

Koguduse lood

ANNETUSED ON VÄGA OODATUD

Tallinna Jaani kirikus on tulemas suured akende restaureerimis- ja klaasimistööd. Kel vähegi võimalust, on oodatud selle heaks annetama. Õpetaja JAAN TAMMSALU selgitab:

„Kuna meie kiriku suurte akende kaudu lahkub kirikust palju soojust ja tuleb sisse külma – ja ka segavat müra – ning osad välisaknad on väga viletsas seisus, alustame akende restaureerimise ja uute pakettaknaklaaside paigaldamisega olemasolevate akende vahele.

Alustame Pärnu maantee poolsete, altaritaguste akendega juba sel sügisel ja järgmise aasta jooksul tahaksime alustada ka uute vitraažakende tegemist kiriku põhja- ja lõunaseina. Peagi kuulutame välja vitraažakende konkursi, mis lõpeb 2019. aasta kolmekuningapäeval. Oleme mõelnud, et uued vitraažaknad võiksid olla hästi valgust läbilaskvad ja neil võiks kujutada neid lugusid meie kiriku kaitsepühaku Johannese evangeeliumist, mida teistes evangeeliumides ei leidu.

Need tööd on kallid ja me loodame väga, et leidub inimesi ja firmasid, kes on valmis andma oma ilusa osa, et meie unistus võiks täituda. Ka iga väike annetus on oluline. Annetada saab koguduse arveldusarvele EE921010002004163009 või EE932200221001159467. Juurde kirjutada seletus: „Aknad“.

Miks me seda vajame? Tahame, et meie kirikus toimuksid ka edaspidi paljud kaunid kontserdid. Tänavamüra, mis praegu nende tegemist segab, seda ei soodusta. Loodame, et ka kiriku küttearved vähenevad. Ja lõpuks peaks meie niigi kaunis kirik veelgi kaunimaks muutuma.“

Kalender

E T K N R L P
5
9
12
15
16
18
19
22
23
25
26
30