Vabaduse plats 1, Tallinn

Koguduse lood

„Loodud sõna õhtule“ tuleb peapiiskop Urmas Viilma

peapiiskop

8. jaanuaril, esmaspäeval kell 18 on „Loodud sõna õhtul“ õhtujuht JANEK MÄGGI külaliseks EELK peapiiskop URMAS VIILMA. Erinevatel teemadel arutatakse poolteist tundi.

Huvilisi kutsub õpetaja JAAN TAMMSALU:

„„Loodud sõna õhtu“ on jõudnud lõpuks peapiiskopini. Sellel on mitmeid põhjusi. Põhjus nr 1 on see, et eks me oleme omal ajal siin „Loodud sõna õhtu“ algatusgrupiga läbi käinud kõikvõimalikud nimed, kõikvõimalikud inimesed, keda kutsuda, ja loomulikult leidsime, et peapiiskop võiks olla üks nendest. Mõte on olnud ju see, et sõna ei pea alati olema kirja pandud, vaid võib olla ka öeldud sõna. Kindlasti on peapiiskop üks neid avaliku elu tegelasi, kelle sõnu väga jälgitakse, kelle ütlemisi korjatakse üles väga erinevatest kanalitest ja keda tsiteeritakse.

Teiseks põhjuseks on Urmas Viilma väga-väga tihe seotus Jaani kirikuga. Ta on siin ristitud ja leeritatud – omal ajal leeritas teda Toomas Paul. Siit kirikust on ta kristlaseks olemine alguse saanud ja on päris tore, et ta tuleb ja kõneleb ning küllap ka meenutab seda algust.

Aga see, mida Janek Mäggi küsima hakkab, on alati ka mulle peaaegu täielik saladus – saan vahetevahel küll aimata, aga tundub, et teemad võivad „Loodud sõna õhtu“ jooksul väga muutuda vastavalt sellele, kuhu kutsutud külaline oma jutuga välja jõuab ja mille peale ta rohkem rõhku paneb.

Igal juhul on Urmas Viilma mulle kirjutanud „Loodud sõna õhtu“ kohta umbes nii, et kui kolm idamaa tarka kord teele asusid, jõudsid nad Kristuse juurde välja. Nii on temagi kord n-ö paganana teele asunud, jõudnud siia Jaani kirikusse ja kohtunud Kristusega, saanud Tema omaks. Nii et küllap kisub kolmekuningapäevast ülejärgmisel päeval toimuv „Loodud sõna õhtu“ ka sinna kolme targa radadele, aga kindlasti veel paljudele teistelegi radadele. Küllap arutatakse ka päevakajalisi asju – neid, mis kajavad meedias. Mis just siis, selle päeva eel on meedias ägedalt kajanud, seda me täna veel ei teagi.

Saab näha. Põnev õhtu tuleb kindlasti. Peapiiskop kõneleb väga ladusasti ja ütleb paljusid asju väga täpselt ja ootamatute nurkade alt välja.“

Kalender

E T K N R L P
5
9
12
15
16
18
19
22
23
25
26
30