Vabaduse plats 1, Tallinn

Koguduse lood

Juubelipäev Jaani kirikus

teenistus

Õpetaja Jaan Tammsalu rõõmustab tänasel juubelipäeval ja soovib armastust armastuseapostel Johannese kirikusse – lühiintervjuu pärast teenistust:

Täna oli kirik rahvast väga täis. Kuidas see saaks alati nii olla? Peapiiskop võrdles hetk tagasi kirikut meekärjega, mis peaks kõik vahepeal ära lennanud mesilased endasse tagasi tooma ...

Kui peapiiskop ütles, et oleks hea, kui need, kes on vahepeal ära lennanud, tuleksid tagasi, siis mina ütleksin saarlase huumoriga: „Palun mitte korraga! Lepime parem kokku, kes millistel pühapäevadel ja kolmapäevadel tulla saab ...“ Aga tõepoolest, eks ka täna helisema hakanud kellamängu kellad on üles torni saanud just selleks, et panna hüüdma see hääl, mis ütleb: „Tulge tagasi, inimeselapsed!“ Loomulikult me igatseme seda. Aga see, et nad tuleksid, sõltub sellest, kuidas me siin asju teeme. Kui me teeme südame ja hingega, kui me anname endast kõik, küllap siis ka inimesed tulevad kõike seda vastu võtma. Eks see on küsimus meile – meile, kes me oleme siin oma igapäevast tööd tegemas: jutlustamas, artikleid kirjutamas, laulmas, orelit mängimas jne. Nii see ongi.

Mis on Jaani kirikus tänasel päeval rõõmustavat?

Me oleme siin kirikus paljude asjadega lõpmata harjunud, aga kui ma olen aastapäeva eel mõelnud kõigele sellele, mis on siin muutunud ... Ma ei räägi mitte ainult kiriku sise- ja välisremondist, orelite valmimisest ja remondist ning paljudest muudest sellistest asjadest, vaid nendest naeratavatest inimestest, kes siin teisi vastu võtavad, ma räägin sellest ääretult suurest seltskonnast inimestest, kes on valmis panustama. Kas või tänanegi päev ... Kujutate ette, ligi 40 hauda käidi läbi, süüdati küünlad, tehti pilti, saadeti mulle tõestuseks sellest, et tõepoolest on käidud, tõepoolest on see ülesanne täidetud ja me oleme teinud sügava kummarduse kõigile eelkäijatele. Vabatahtlike töö Jaani kirikus on jahmatavalt ilus ja ma väga igatsen, et ma oskaksin seda nii väljendada, et nad saavad kindlalt aru, kui väga nad on hinnatud – ja et nad tahaksid ka edaspidi aitama tulla. Tahan, et Jaani kirik oleks ka tulevikus alati koht, kus inimesed tunnevad soojust ja armastust – armastust armastuseapostel Johannese kirikus.

*****

(Vaimulikud suunduvad juubeliteenistuseks altarisse.)

Kalender

E T K N R L P
3
7
10
11
13
18
20
21
24
25
27
28