Vabaduse plats 1, Tallinn

Koguduse lood

Maris Lend sai täna Eesti Kirikute Nõukogu muusikapreemia

Muusikapreemia

Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) tänas ja tunnustas täna Nõmme Rahu kirikus tublisid. Meie kogudusest sai preemia lastekoori dirigent MARIS LEND, kes osales laulukirjutamisvõistlusel „Vaimulik viis vabariigile“. Maris jäi võistlusel oma lauluga „Sind armastan, Eesti“ kolmandat-neljandat kohta jagama. Preemia saajaid oli tervitamas Eesti haridusminister MAILIS REPS.

EKN-i võistlusel „Vaimulik viis vabariigile“ otsiti laule, mis kõneleksid isamaa austusest ja armastusest läbi kristliku usu ja maailmavaate ning annaksid kogu rahva aatelisusele elujõudu. Maris Lend leidis oma laulu jaoks sõnad sõjaeelse Eesti Vabariigi luuletaja EDUARD KRIIKI luulekogumikust. Kahesalmine luuletus „Sind armastan, Eesti“ räägib põhjamaa päikesest, Linnuteest ja muust Eesti loodusega seostuvast ning selle põhiline soov või palve on, et Jumal kaitseks Maarjamaad.

Maris Lend on täna rõõmus: „Nii vahva üritus oli! Ilus suur meetrine lillekimp rõõmustas mind samuti väga. Eesti Kirikute Nõukogu korraldas meile ka piduliku lõunasöögi. Hea meel oli kirikus kõlavast ilusast laste laulust, esinesid Püha Johannese Kooli lapsed.“

Jaani koguduse poolt palju õnne Sulle, Maris!

*****

(Foto: Avo Üprus. Pildil on Maris Lend kahe teise muusikapreemia saaja vahel. Vasakul seisavad haridusminister Mailis Reps ja EKN-i president, peapiiskop emeeritus Andres Põder. Paremal on piiskop Einar Soone, kellele täna anti elutööpreemia.)

Kalender

E T K N R L P
3
7
10
11
13
18
20
21
24
25
27
28