Vabaduse plats 1, Tallinn

Koguduse lood

Rein Veidemann ja Kaja Kärner vestlevad esmaspäeval Jumala kujutamisest Eesti kirjanduses

Rein Veidemann

Esmaspäeval kell 18 on Jaani kirikus „Loodud sõna õhtu“. Erandlikult on selle õhtujuhiks raadioajakirjanik KAJA KÄRNER ning külla on ta kutsunud kirjandusteadlase, kultuuriloo õppejõu prof REIN VEIDEMANNI. Muu hulgas kõnelevad nad ka sellest, kuidas on inimese ja Jumala suhet käsitlenud romaanikirjanikud Anton Hansen Tammsaare ja Karl Ristikivi.

Kutsub õpetaja JAAN TAMMSALU:

„On asju, millega me harjume, on inimesi, kellega me harjume. „Loodud sõna õhtud“ on seni kogu aeg olnud seotud JANEK MÄGGIGA, inimesega, kes on võtnud nende õhtute juhtimise enda peale. Nüüd äkki on vaja teistmoodi, sest Janek arvas, et ta ei jõua selleks ajaks piiride tagant kohale.

Seepeale leidsime, et meil on endal koguduses ja selle nõukogus inimene, kes selliste ülesannetega pidevalt tegeleb. Raadioajakirjanik Kaja Kärner andis nõusoleku see „Loodud sõna õhtu“ ise teha ning leidis ka külalise – Rein Veidemanni. Usun, et Rein Veidemann on väga põnev külaline, selline, kes kindlasti ei vaiki küsimuste peale või ei ütle siis vaid ühte lauset, et siis jälle vaikida – seda ma ei usu. Pigem on küsimus selles, kuidas pooleteise tunniga hakkama saada, sest külalisel on, mida rääkida, ja teema, millest ta on ka lubanud kindlasti rääkida – Tammsaare ja Ristikivi Jumala kujutlemine –, on väga põnev teema. Millegipärast on Tammsaaret peetud väga tõsiseks ateistiks, kuid tegelikult on ta ääretult kaugel ateismist. Aga saab kuulda. Kindlasti tasub kohale tulla.“

Kalender

E T K N R L P
11
12
18
19
22
30