Vabaduse plats 1, Tallinn

Koguduse lood

Leerigrupi ristimine ja leeripüha

leerigrupp

Sügisleer hakkab läbi saama. Sel laupäeval ristitakse õhtupimeduses kiriku tuledesäras paarkümmend leerilast ja nädala pärast annab ligikaudu 30 inimest leeritõotuse, millega nad kinnistavad end Jaani koguduse liikmeteks.

Õpetaja JAAN TAMMSALU räägib sügisesest leerigrupist:

„Selle aasta leerigruppidega on vahva asi: need on suured, aga mitte liiga suured. Viimases tunnis oli kohal 33 leerilast. See on vahva arv, ilus arv. Ligi 30 käis ka leerilaagris.

Selle grupi iseärasus on see, et siin on väga tugevaid muusikuid, üks on isegi ERSO-st. Aga üldiselt on see esimene grupp, kes väldib laulmist. Kokku on sattunud inimesed, kes ei taha või ei oska laulda või on nendele öeldud, et nad ei oska laulda. Igal juhul tekib mul kitarri mängides ja lauldes tihtipeale tunne, et kas ruumis keegi on ka või ei ole. Kui ma silmad lahti teen, siis näen, et inimesi on päris palju – kuulevad küll, aga kaasa väga ei laula.

Leerilapsed on hästi ilusad inimesed ja neist enamik on end kirja pannud ka leerivestlusele. Kõik tahavad õpetajaga tund aega juttu ajada ja need jutuajamised on minu jaoks väga-väga rikastavad. Samuti nende kirjatükkide lugemine, kus nad kirjeldavad, kuidas nad on eile või üleeile või 30 aastat tagasi kirikut näinud. Põnev on leerilastega.“

****

(Fotol: 2013. aasta sügisleer. Tänu Jumalale on leerigrupid Jaani kirikus ikka ja peaaegu eranditeta suured ja elurõõmsad.)

Kalender

E T K N R L P
1
4
8
11
12
15
18
22
25
26