Vabaduse plats 1, Tallinn

Koguduse lood

I advendi kontsert-palvus „Sulle tuleb Kuningas“

Sulle tuleb kuningas

Pühapäeval, 3. detsembril kell 16 algab Jaani kirikus 1. advendi kontsert-palvus „Sulle tuleb Kuningas“. Laulavad koguduste ja kristlike koolide koorid. Teenivad peapiiskop URMAS VIILMA ja praost JAAN TAMMSALU.

Räägib õpetaja Tammsalu:

„Üks töö, mida ei suutnud ka nõukogude aeg kirikutest välja suretada, on muusika ja eelkõige koorilaul. Ma olen väga-väga rõõmus, et selles ajas, kus inimestel on nii hirmus kiire, kus on nii palju erinevaid kiusatusi ja tegevusi, on nii palju inimesi, kes ikka kirikukoorides laulavad. Kui me saame jälle kokku üle 200 laulja Tallinna praostkonna ühendkoori, kui järjest kasvab lastekooride suurus, sest kirikukoolide koorid aina paisuvad ja paisuvad ning varsti ei mahu kõik enam Jaani kiriku altari ette ära, siis see teeb ainult rõõmu.

Seekord on väga selge, konkreetne ja rõõmurohke teema sel laulupäeval – „Sulle tuleb Kuningas“. Me laulame täie hooga, asi saab olema võimas ja ilus.

Kõigepealt on Raekoja platsil kell 14 esimese advendiküünla süütamine koos ühendkoori ja linnapeaga ning kell 16 on kontsert Jaani kirikus. Peapiiskop kõneleb ja kahekesi teenime temaga kaasa. Aga loodetavasti on ka väga paljud teised vaimulikud kohal, et vaadata rõõmuga seda, kuidas nende koguduste koorid laulavad.“

Kalender

E T K N R L P
3
7
10
11
13
18
20
21
24
25
27
28