Koguduse lood

Orelivilede annetajate seinaplaadi avamine

seinaplaat

Täna paigaldatakse Jaani kirikus oreli kõrvale esimese metallplaadi kõrvale teine plaat, mis on täis nende inimeste nimesid, kes on annetanud või kelle jaoks on annetatud orelivilesid, samuti on seal nende nimed, kelle mälestuseks on orelivilesid annetatud. Pühapäeval pärast jumalateenistust on väike plaadi avamisüritus.

Räägib õpetaja JAAN TAMMSALU:

„Miks nüüd teine plaat avatakse? Sellele on väga lihtne vastus, nüüd on nii palju uusi nimesid juurde kogunenud. Juurde on tulnud 724 nimerida. See tähendab seda, et inimesi on seal taga tegelikult rohkemgi: on ka perekondi jm kooslusi.

Kui vaadata, siis osa nimesid on tahvlitel paksus kirjas – nii on märgitud need, kes on annetanud väga suuri orelivilesid ehk teinud väga suuri annetusi.

Kahe plaadi peale kokku on juba ligi 1500 nimerida. Nimelisi orelivilesid on veidi vähem. Orelivilesid on aga kolmes orelis kokku ligi 4000.

Võib öelda, et nimeliste orelivilede annetustega on läinud väga hästi. See tagab meie jaoks selle, et me saame oreleid pidevalt korras hoida ja neid ka remontida. Võib juhtuda, et ühel päeval saame oma peaorelisse ka kauni kellamängu. Oleme siin kirikus nüüd kellahelidega nii ära harjunud, et kui kellad teisipäeval torni tõstetakse, võib jääda veidi tühi tunne. Olen mõelnud, et kui meil nimeliste orelivilede annetustega hästi läheb, võiksime orelimeistril lasta orelit täiendada kellamänguga Soovitan soojalt neil, kellel võimalik, teha sel aastal endale või mõnele armsale ilusa kingitusena nimelise orelivile tunnistus.

Tänu kõigile annetajatele!“

Kalender

E T K N R L P
1
2
5
8
9
11
12
16
18
19
22
23
26

EELK Tallinna Jaani kogudus

Vabaduse väljak 1, 10146 Tallinn
+372 644 6206
+372 5663 4624
tallinna.jaani@eelk.ee

Kantselei avatud:
T, N, R 10.00-16.00, K 10.00-18.00
Kinni riiklikel ja kiriklikel pühadel.

piibel net

EELK