Vabaduse plats 1, Tallinn

Koguduse lood

Esimesed Piiblinäituse vitriinid jõudsid kohale

 naitus1 naitus2 naitus3

Täna toodi galeriisse kaks Piiblite püsinäituse vitriini ja kaks tulevad homme. Pühapäeval pärast jumalateenistust on näituse avamine ja samal ajal saab avatud teinegi näitus – vitriinide kohal hakkab TIINA PUHKAN eksponeerima oma kauneid tekstiile. Samalt kunstnikult on tulnud ka näiteks need imelised violetsed altari- ja kantslikatted, mida saame kirikus esimest korda kauem näha kiriku juubelikuul ehk detsembris.

Kuraator ERKKI JUHANDIL olid täna käed-jalad tööd täis ja nuputamist hulgi. Uudishimulikult käisid vitriine galeriis kaemas õpetaja ARNE HIOB ja sekretär AILI PAAS. Täna võeti seintelt alla ka MALLE LEISI mälestusnäituse maalid.

Rõõmustab kuraator ERKKI JUHANDI:

„Mul on väga hea meel, et täna jõudsid Jaani kirikusse esimesed kaks vitriini ja homme tulevad järgmised kaks. Need on tõesti väga väärikad, pidulikud ja massiivsed ning mõjuvad esialgu siin väga uudsena. Need muudavad meie galeriid ehk lõunasaali väga tugevalt. Kuid need asjad ei ole mingid asjad iseenesest, vaid on eelkõige mõeldud perekond JAANISOO kingitud Piibli-kollektsiooni püsinäitusel eksponeerimiseks. Me oleme planeerinud, et vähemalt jaanuari lõpuni on need galeriis ja hiljem lähevad edasi kirikusaali. Vitriinid on statsionaarse valgustusega, see paigaldati siia spetsiaalselt Jaani kiriku tarvis enne restaureerimist. Restauraatorid on teinud väga tublit tööd ja meil on koos ENN JAANISOOGA nüüd kohe võimalus hakata komplekteerima Piiblite püsinäitust.

Kalender

E T K N R L P
3
7
10
13
14
17
21
24
27
28
31