Vabaduse plats 1, Tallinn

Koguduse lood

Õp Jaan Tammsalu ja Robert Jürjendali kontsert-mõtisklused oktoobri keskpaigas

JT RJ


Õpetaja JAAN TAMMSALU läheb koos oma hea sõbra ROBERT JÜRJENDALIGA oktoobri keskpaiku Lõuna-Eestisse, et esitada seal kaunist muusikat ja tuua inimeste hingedesse valgust ja soojust õp Tammsalu ja Ahvenamaa praosti Mårten Anderssoni raamatust „Looja loomingu lummuses“ pärit tekstide ettelugemisega.

Räägib õp Tammsalu:

„Sügis on see aeg, kus võib jälle laulda laulu „Teele, teele, kurekesed ...“. Minagi lähen teele, lähen teele koos oma hea sõbra Robert Jürjendaliga, aasta muusikuga 2016. Kuhu me välja jõuame? Kõigepealt jõuame Jõgevamaale Kuremaa lossi – 13. oktoobril kell 19. 16. oktoobril kell 12 oleme me Põlva keskraamatukogus, kell 19 Vastse-Kuuste raamatukogus ning 17. oktoobril Võru keskraamatukogus ning kell 17 Valga keskraamatukogus või muuseumis. See tundub peaaegu turneena. Kas õpetajal on tuurid peale tulnud? Aga siin on ainult üks põhjendus: kui juba Eesti kaugeimasse serva sõita, siis on mõistlik sealkandis kahe päevaga mitmesse kohta minna, et mitte sõitmiste peale liiga palju aega ja kütust kulutada. Nüüd on üks kontserdikorraldaja palunud meil kahekesi tulla oma uue kavaga viide erinevasse Eestimaa paika.

Robert Jürjendal mängib ja mina loen oma loomingut. Vahel ehk loen kogemata ka oma sõbra tekste, sest olen palju asju kirjutanud koos Mårten Anderssoniga ja hiljem ei taipa ma mõnikord ka ise, mis on tema, mis minu kirjutatud. Aga eks ma siis ütlengi, et ma täpselt ei tea, aga loen ikka. Igatahes loen seal väikeseid tekste meie ühisest raamatust „Looja loomingu lummuses“ ning muusika on helge ja ilus, sest selle looja ja esitaja loob just sellist muusikat.

Nii et selline võimalus. Vahetevahel küsitakse minu käest, et kas me siia või sinna ei tule ... Nüüd siis saab öelda, et mõnedesse Eesti paikadesse me nende kontsert-mõtisklustega sügisel, kui ilmad lähevad pimedamaks ja jahedamaks, tuleme ja püüame inimeste hingedesse tuua pisut valgust ja soojust.“

Kalender

E T K N R L P
2
3
9
10
13
16
17
20
24
27
30