Vabaduse plats 1, Tallinn

Koguduse lood

Koguduse arengukava arutelu täna Pilistveres

Arengukava arutelu Pilistveres 2
Koguduse juhatus, nõukogu, töötegijad ja vabatahtlikud olid täna Pilistveres, et panna pead kokku ja arutada koguduse arengukava. Lõunapausi ajal tegi Pilistvere koguduse õpetaja HERMANN KALMUS huvilistele ekskursiooni kirikusse ning pastoraadi köök võõrustas pealinna külalisi suurepäraselt nii lõuna- kui ka õhtusöögiga. Aitäh Pilistvere rahvale hea vastuvõtu eest!

Arengukava arutelu viis SWOT-meetodil läbi koguduse juhatuse liige, doktorikraadiga juhtimisspetsialist URMAS ARUMÄE. Kui kõik kirja pandud vastused olid õhtuks jõudnud ühe laua peale, küsisime temalt, kuidas võis päevaga rahule jääda ja kas selle arutelu käigus tuli ka mingeid uusi, edasiviivaid mõtteid, suundi, otsuseid.

Räägib Urmas Arumäe:

„Päevaga võib igati rahule jääda, sest oli intensiivne osavõtt rühmatöödest, inimestel silmad põlesid ja oma seisukohtade kaitsmisel oldi üsna kirglikud. Ma käisin lauast lauda ja jäi silma, et seda tööd tehti küll südamega.

Mis puudutas SWOT-i käsitlust, siis seal meil aeg piiras natuke ja iga rühm sai välja tuua ühe olulise puuduse või meie edu.
Probleemid on põhimõtteliselt samad kui varem. Tõsi – väliskeskkond on muutunud. Ma praegu ei ole veel kõiki mõtteid saanud läbi lugeda ja ma usun, et sealt tuleb uusi teemakäsitlusi küll. Kas või see, et turistid on meil kasutamata ressurss.

Kuna inimesed on erinevad, siis ongi väga tähtis, et nad oma erinevaid seisukohti välja tooksid. Mina arvan küll, et see on äärmiselt põnev lugemine, mis nüüd varsti mul läbi tuleb teha. Eks ma siis sisestan selle ka elektrooniliselt ja siis saavad kõik seda lugeda.

Kõigele lisaks tuleb see kuidagi kokku võtta ja analüüsida, et midagi sellest lõpuks ka arengukavasse kirjutada. See töö on kõik ees ja on väga põnev. Mina olen päevaga väga rahul.“

*****
Fotol: Urmas Arumäe liikus Pilistveres laua juurest laua juurde ja hoidis tähelepanelikult silma peal kõigel, mida räägiti ja välja pakuti.

Kalender

E T K N R L P
5
9
12
15
16
18
19
22
23
25
26
30