Vabaduse plats 1, Tallinn

Koguduse lood

Päästeameti päästeautode õnnistamine

Päästeautod

Täna keskpäeval toimus Eesti Päästeameti 46 põhiauto pidulik vastuvõtmine. Kõnet pidasid siseminister ja päästeameti peadirektor. Autodele ja nende meeskondadele palus õnnistust õpetaja Jaan Tammsalu.

Päästeautod hakkavad kandma nime Krõõt. Päästeamet selgitab nimevalikut: „Kokku tuleb meile teenistusse 46 põhiautot. Need jaotatakse nelja päästekeskuse vahel. Põhiauto on päästjatele kui meeskonnaliige, teda hoitakse ja usaldatakse. See on alati esimene auto, mis sündmuskohale jõuab. Põhiauto on elupäästeauto.“

Põhiauto nimekonkursile laekus umbes 1100 nimepakkumist. Otsustati, et uued päästeautod hakkavad kandma nime Krõõt. Krõõda pakkusid teiste seas välja EELK Tallinna praostkonna praost Jaan Tammsalu ja päästetöö osakonna töötaja Kätlin Saarest. Kokku esitati seda nime üle kümne korra.

Krõõt oli A. H. Tammsaare „Tões ja õiguses“ Vargamäel naine, keda armastasid kõik, ja tal oli võime tuua inimestes välja parim. Palju on räägitud Krõõda heledast häälest, mida tõid esile ka nimekonkursil osalejad, kes lisasid, et päästeautode hääl on samuti kõlav ja hele. Kirjandusteadlased on nimetanud Krõõta kannatlikkuse ja headuse sümboliks, Vargamäe perenaine oli valmis end ohverdama teiste nimel – need on omadused, mis on ka päästeameti päästeautodel.

Kalender

E T K N R L P
3
7
10
11
13
18
20
21
24
25
27
28