Vabaduse plats 1, Tallinn

Koguduse lood

EESTI VIGASTATUD SÕJAMEESTE ÜHINGU 100. AASTAPÄEVA KONTSERT-TEENISTUS

Augusti lõpus ja septembri esimeses pooles tähistab Eesti Vigastatud Sõjameeste Ühing oma 100. aastapäeva ning ka Jaani kirik on sellega tugevalt seotud.


Räägib õpetaja JAAN TAMMSALU:
„Tallinna Jaani kirik on viimastel aegadel kuidagi kummaliselt olnud seotud ühe saja-aastaseks saava organisatsiooniga – Eesti Vigastatud Sõjameeste Ühinguga. Kunagi palus nende juht võimalust korraldada Jaani kirikus üks koosolek. Siis leidsid nad, et nad võiksid selle eest teha ühe väga suure annetuse. Nüüd on minu käest palutud ka mitmete juubeliürituste abistamist: lähen 31. augustil Pilistverre, et nende ühingu mälestuskivi avada ja kõnet pidada ning nendega koos ehk ka sõdurisuppi seal süüa. Need on inimesed, kes leebelt öeldes ei ole enamasti nooremad kui 80 aastat.


Jaani kirikus tuleb 10. septembril Eesti Vigastatud Sõjameeste Ühingu 100. aastapäeva kontsert-teenistus. Seal kuuldakse ilusat muusikat ja piiskop Einar Soone on andnud lubaduse, et ta tuleb koos meile tuttava Tõnis Nõmmikuga, kes on aastaid olnud kaitsevägedes peakaplan. Nemad viivad läbi selle kontsertpalvuse vaimuliku poole ja lisaks on mõned sõnavõtud ühingu juhtide poolt. Kontserdiosas laulab Estonia bassisolist Aare Saal. Viiulil Meelis Vahar. Orelil Tiia Tenno. Loomulikult lauldakse ka mõned isamaalised vaimulikud ühislaulud. See, umbes tunniajane kõigile avatud üritus algab pühapäeval, 10. septembril kell 13.“

Kalender

E T K N R L P
5
9
12
15
16
18
19
22
23
25
26
30