Vabaduse plats 1, Tallinn

Koguduse lood

Tallinna vapimärk õpetaja Jaan Tammsalule

 

15. mail 2017. aastal said Tallinna vapimärgi praost JAAN TAMMSALU ning näitleja ja lavastaja ELMO NÜGANEN. Kogudus on uhke oma õpetaja üle ning ühineb õnnesoovijatega! Palju õnne ja jaksu!

Ajaleht Eesti Kirik küsis õp Tammsalult, mis tunne tal on vapimärki saada.

Õp Tammsalu vastus:

„On kummaline tunne. Ega ma saagi täpselt aru, kuidas ma sattusin selliste väärikate kõrvale. Saada pealinna vapimärk, mida on omistatud vaid 26 inimesele, pole midagi, mida võiks võtta enesestmõistetavana.

Ei ole ju minusuguse sattumine sellisesse nimekirja, kus ootavad ees presidendid Lennart Meri ja Arnold Rüütel, koorijuhid Neeme Järvi, Eri Klas ja Kuno Areng, heliloojad Veljo Tormis ja Arvo Pärt, kirjanikud Jaan Kross ja Ellen Niit (Kross) ning mitmed teisedki tuntud ja ääretult olulist kinkinud inimesed, midagi normaalset.

Samas on see väga ilus, et Tallinn on nii kõrge autasuga tunnustanud luterliku kiriku vaimulikku. See on tunnustus nii Jaani kogudusele, Tallinna praostkonnale kui ka kogu EELK-le. Reformatsiooni 500. aastal on linnajuhid väga palju rääkinud sellest, kui suur on olnud luterliku kiriku panus Tallinna arengusse. Küllap on see pannud neid mõtlema, et meie kirikul on ka praegu väga oluline osa selles linnas. Aga ikkagi imestan ja olen veidi kohmetu.“

*****

(Fotol: Tallinna vapimärk)

 

Kalender

E T K N R L P
3
4
7
10
14
17
18
21
24
28