Koguduse lood

Uus raamat

uus raamat

Meie koguduse õpetaja, teoloogiadoktor Arne Hiob esitleb õige pea oma uut raamatut. Kõik on esitlusele oodatud!

Raamatu „PIIBEL USU JA TEADUSE VAHEL. Universaalne kultuuriraamat tänapäeval“ esitlus on neljapäeval, 25. juunil 2015 kell 13 Tallinna Jaani kirikus.

Muusikat teevad Urmas Vulp (viiul) ja Toomas Trass (orel).

Kohapeal on võimalus osta raamatut soodushinnaga (12 eurot) ja hankida autorilt raamatusse autogrammi.

Soodushinnaga on võimalik osta raamatut ka Tallinna Jaani kiriku kantseleist kuni 1. septembrini nendel, kes on teatanud Arne Hiobile oma sellekohasest soovist e-kirja (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.), Facebooki või helistamise teel. Raamatusoovist võite teada anda ka aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Millest on raamatus juttu? Siin on lühitutvustus:

„Kes kirjutas Moosese raamatud? Kas Iiobi raamatus on tõesti juttu dinosaurustest? Kuivõrd kuulutavad Iisraeli prohvetid ette Jeesuse Kristuse tulekut? Kuidas koostati evangeeliumid? Millised stsenaariumid ilmnevad Piiblis maailmaajastu lõpu sündmuste kirjeldamisel? Kas kümme käsku on olulised ka veel tänapäeval? Kuidas üldse tõlgendada Piiblit? Selles raamatus otsime vastuseid nendele ja teistele taolistele küsimustele.

Piibliteaduste uurimistulemused ei ole nii kindlad, kui vahel mulje jäetakse, vaid sõltuvad uurijate eelpositsioonist, nende maailmapildist jms. Teaduslik meetod, kuivõrd see algusest peale välistab üleloomuliku olemasolu võimaluse, ei saagi jõuda paljude pärimuste kohta Piiblis muudele järeldustele, kui et need peavad olema müüdid ehk legendid. Tegelikult ei saa aga midagi niisugust tõestada, sest eeldades üleloomuliku olemasolu, järeldatakse enamasti piibellike pärimuste ehtsust. Seetõttu jäävad skeptikute ja kogu nn liberaalse teoloogia väited suurelt osalt hüpoteetiliseks.

Selles teoses vaadeldakse Piiblit teadlikult usu ja teaduse vahealal asuva raamatuna. Ainult teaduslikud hinnangud selle kohta ei saa olla pädevad, juhul kui Jumal ja üleloomulik maailm on olemas, sest teadus ei saa – nagu defineeritakse – öelda midagi nende kohta. On aga võimalik n-ö pildistada maailma läbi Piibli prisma, vaadates läbi piibelliku suurendusklaasi maailma kuni selle loomiseni ja otsida meie elule tähendust.“

Kalender

E T K N R L P
3
10
13
16
17
23
24
27

EELK Tallinna Jaani kogudus

Vabaduse väljak 1, 10146 Tallinn
+372 644 6206
+372 5663 4624
tallinna.jaani@eelk.ee

Kantselei avatud:
T, N, R 10.00-16.00, K 10.00-18.00
Kinni riiklikel ja kiriklikel pühadel.

Välisviited

EELK

piibel net