Vabaduse plats 1, Tallinn

Koguduse tänuristi ja -märgi kandidaate saab esitada kuni 2. novembrini

Tänurist

Räägib õpetaja JAAN TAMMSALU:

„Selle nädala algul tuli teade Miniplastist – väga heast firmast, kes teeb ordeneid, medaleid –, et järgmised üheksa Tallinna Jaani koguduse tänuristi ja kotkamärki on valmis, ketidki olemas.

Miks üheksa? Aga selleks, et oleks nii sel kui järgmisel aastal tänumärke anda – üks on meil veel eelmisest aastast kapis olemas.

Tänumärkidele kandideerijaid saab veel esitada. Suusõnaliselt ja kirjalikult on praeguseks vähemalt viis esildist ka juba olemas, aga saab veel juurde esitada. Siis peab juhatus ja nõukogu oma selektsiooni tegema ja viimaks kinnitab nõukogu lõplikult, kes saavad sellel aastal koguduse tänuristid ja -märgid.

Hõbedast tänuristi ja -märgi saavad need, kes on koguduse jaoks midagi väga olulist teinud.

Kümme koguduseliiget saavad oma allkirjadega esitada kandidaadi ühise avaldusega, esitamisõigus on ka koguduse juhatusel ja õpetajail üheskoos – nii et esitamiseks on eri võimalusi eri tasapindadel.

Kui keegi sel aastal ei saa, siis on järgmisel aastal jälle võimalus. Kõige hullem on, kui kellelegi öeldakse: „Me esitame sind,“ aga ta ei saagi seekord – nii et ärge siis sellele „kellele“ ütelge, vaid lihtsalt esitage. Siis on kõigil rõõm saamisest ja need, kes ei saa, ei pea kurvaks jääma, et huvitav, miks ühte teisele eelistati. Küllap seal on erinevad kriteeriumid, kuidas need hääletustulemused tulevad.“

Vt ka https://tallinnajaani.ee/kogudus/t%C3%A4num%C3%A4rk.html

Kalender

E T K N R L P
3
7
10
13
14
17
21
24
27
28
31