Teated ja uudised

Alates esimese advendi pühapäevast on Tallinna Jaani kirikus avatud näitus, mis on välja pandud tähistamaks  2019. aastal toimuvat Eesti kirikule olulist sündmust, 280 aasta möödumist esimese eestikeelse Piibli ilmumisest. 

1939. aastal Kirjastusühisuse „Loodus“ poolt välja antud suureformaadiline Piibel kannab õigustatult nime Suur Piibel aga seda nimetatakse veel ka Juubelipiibliks tähistamaks 200 aasta möödumist esimese eestikeelse Piibli ilmumisest. Seda nimetatakse  ka Dore Piibliks, sest seda kaunistavad kuulsa prantsuse kunstniku Gustave Doré graafilised piibliainelised illustratsioonid.

Kirjastusühisus „Loodus“ andis Suure Piibli välja köitmata kujul vihikutena. Vihikuid poognatega oli 14, millest  9/10 ja 13/14 olid topeltvihikud. Nende raamatuks köitmise võimalust  pakkusid Eduard Taska, Jüri Kodrese, Eesti Tarbijate Keskühisuse, Haupti jt köitekojad aga ka üksikköitjad. Kahjuks segas Nõukogude võimu tulek kogu planeeritud koguse soovijateni jõudmist. Väljastamata vihikukomplektid hävitati.  

Sellel näitusel välja pandud Piiblid on köidetud ja nende kaanekujundus on teostatud Eesti parimate köitekunstnike poolt.

Näituse on välja pannud Enn Jaanisoo ja see jääb avatuks järgmise aasta jaanuarikuu lõpuni.

Kaunistagu need Piiblid meie ühist advendiaega ja uut Issanda aastat!