Noortetöö

Jaani koguduse noortetööl on pikad traditsioonid. Samas on meie pilk alati suunatud tulevikku. Oma tegevuses lähtume me visioonist ja väärtustest, mis meile on tähtsad.

Meie visioon: 
Tulevased põlvkonnad kirikusse!

Meie põhiväärtused: 
Avatus, kodusoojus, traditsioonid.

 

MEIE TEGEVUSED

Noorteõhtud

Noorteõhtud toimuvad iganädalaselt (välja arvatud suvel) reede õhtuti algusega kell 18.30 Jaani kiriku katakombides; sissepääs on kantselei poolt, küljeuksest. Mõnikord toimuvad noorteõhtud ka laupäeviti. Rohkem infot leiad Jaani Noorte Facebooki lehelt

Noorteõhtute sisuks on tavaliselt  laulmine, palve, teelaud, Piibli uurimine, arutelud, rühmatööd, mängud ja tutvumine nendega, kes on Jaani noorteõhtul esimest korda. Paar korda aastas toimuvad filmiõhtud ja meil käib päris tihti külalisi teistest kogudustest nii Eestist kui väljaspoolt.

Ootatud on noored vanuses 14-19 aastat, aga ka sellest vanemad.

Küsimuste puhul pöördu koguduse noortejuhi poole: Hanna Maria Salong, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Jaani Noorte eestpalve kogudus on EELK Saku Toomase kogudus.

 

Taize palvused
Taizé, mis asub Prantsusmaal Lõuna-Burgundias, on koduks rahvusvahelisele oikumeenilisele kogukonnale, mille rajas vend Roger 1940. aastal. Tänapäeval koosneb vennaskond rohkem kui sajast vennast, kes on kokku tulnud katoliiklikust ja mitmetest protestantlikest kirikutest ning esindavad enam kui 25 rahvust.
Taizés on vaimsus, mida kogeda on imeline, see peitub lauludes, see peitub piiblilugemistes, see peitub inimestes, kes Taizés on ja seal käivad. Et kogeda seda vaimsust siinsamas, Eestimaal, on meil võimalus teha ise palvusi Taizé lauludega, lugeda üheskoos Piiblit ja tunda osadusest rõõmu. Selleks saamegi koguneda kord kuus Jaani kiriku katakombi, et lasta Taizé vaimsusel ennast kanda ja kosutada.

 

Noortelaagrid

Jaani Noored osalevad mitmetel kirikunoorte üritustel, nagu näiteks kirikunoorte Talvepäevad Põltsamaal, Suurlaagris, JäPel, Pauluse päevadel Tartus, Maata Näkyvissal, Life laagris jne.
Lisainfot EELK noortetöö kohta leiad LNÜ kodulehelt